mbst-liečba

0948 384 424

ambulancia@mudrzarubova.sk

Image

PRINCÍP TERAPIE PRE DISKONFORT PLATNIČKY

Metabolizmus je základom všetkých dôležitých procesov v tele a vyžaduje veľa energie. Energia, ktorá je tiež potrebná na diskoch a stavcoch na budovanie, ochranu a opravu tkaniva. Pretože medzistavcové disky sú perfundované len vo vonkajšej časti vláknitého prstenca, dochádza k výživy buniek a tým k prenosu energie, a to difúziou. Pri degeneratívnom procese majú bunky okrem iného nedostatok energie, aby sa zabránilo následným chybám. B. kompenzovať zvýšenie metabolizmu. Poškodenie už nie je opravené a medzistavcové disky sú čoraz nestabilnejšie a už nemôžu plniť svoju funkciu. Tu sa dostáva terapia MBST.

Princíp činnosti MBST: Stimulujte vlastné regeneračné procesy tela

Terapeuticky používaná technológia MBST magnetickej rezonancie bola vyvinutá tak, aby umožnila cielený prenos energie do tkaniva kostí a chrupaviek chrbtice alebo medzistavcových platničiek. Má tak prirodzenú regeneráciu medzistavcových platničiek a vertebrálneho tela do cieľa. Dodávka energie je určená na stimuláciu metabolizmu príslušných buniek tak, aby boli opäť spustené mechanizmy opravy tela. Neoperatívna terapia MBST má preto hlavné príčiny diskomfortu disku a súvisiacej bolesti chrbta v nohách. Cieľom je okrem znižovania bolesti zlepšiť mobilitu a predovšetkým vyhnúť sa chirurgickým zásahom na chrbtici.
Liečba MBST je založená na fyzikálnom princípe nukleárnej magnetickej rezonancie, v ktorej vodíkové jadrá absorbujú energiu a potom ju uvoľňujú späť do okolitého tkaniva. Vedecké údaje ukazujú, že terapia MBST magnetickou rezonanciou stimuluje rôzne biofyzikálne procesy a spúšťa tak protizápalové účinky, ako aj úľavu od bolesti (Steinecker-Frohnwieser a kol., 2017). Vedecké hodnotenia ukázali, že terapia MBST môže dosiahnuť významný úspech v liečbe chrupavkovej a kostnej degenerácie a že spustené regeneračné procesy nie sú dokončené ani po rokoch (Kullich et al., 2013).

Bolesť chrbta

Poruchy bolesti chrbta a chrbtice patria medzi najčastejšie sťažnosti v dnešnej dospelosti. Čoraz viac sa vyskytujú u detí a dospievajúcich. Príčinou sú často procesy degenerácie medzistavcových diskov alebo stavcov, ktoré sú navyše podporované nezdravým životným štýlom. Degeneratívne poruchy chrbtice sú spôsobené opotrebovaním medzistavcových diskov, stavcov, stavcov a stabilizačných vaginálnych prístrojov a môžu spôsobiť veľmi ťažkú, vyžarujúcu bolesť chrbta.

Bolesť chrbta · nízka bolesť chrbta

Bolesť svalov, nervov, kostí a ďalších štruktúr na chrbte a chrbtici sa označuje ako dorzália alebo lumbalgie.

· Akútna bolesť chrbta · Trvanie bolesti 1 až 4 týždne
· Subakútna bolesť chrbta · Trvanie bolesti 5 až 12 týždňov
· Chronická bolesť chrbta · Bolesť trvajúca 12 týždňov alebo viac výskytov počas 6 mesiacov

Chronická bolesť chrbta

Bolesť chrbta (dorsopatia) je jedným z najčastejších chronických bolestivých syndrómov s artrózou. Chronická bolesť zohráva ústrednú úlohu v živote postihnutých. Neúspešné pokusy s terapiou často vedú k ťažkým poruchám kvality života a často spôsobujú depresívnu náladu, strach a znížený výkon.

Chrbtica a medzistavcové disky - platničky


Naša chrbtica sa skladá z kostrových stavcov, medzistavcových diskov a okolitých svalov, väzov, ciev a nervov. Zdravé disky sú tlmiče chrbtice a tiež umožňujú ich pohyblivosť. Pozostávajú z mäkkého jadra (nucleus pulposus), ktorý je obklopený vláknitým prstencom (annulus fibrosus) s chrupavkovým tkanivom. Hyalínové krycie dosky vláknového prstenca vyžarujú do stavcov chrbtice. Poškodenie medzistavcového disku môže byť v prvom rade kompenzované v zdravom stave. Keďže chrupavkové tkanivo je zlé v cievach a metabolizme, táto regenerácia je veľmi pomalá. Pri poruchách mechanizmov opravy tohto tela, napr. B. so zníženým metabolizmom buniek môže znížiť elasticitu, výšku a odolnosť medzistavcových diskov s väčšinou veľmi bolestivými následkami.

Ako sa na medzistavcových diskoch vyskytuje degenerácia chrupavky?

Zdravá chrupavka sa neustále obnovuje, aby kompenzovala poškodenie vláknitého krúžku. Je táto schopnosť samoregenerácie z. B. narušený narušeným bunkovým metabolizmom, môže to viesť k kontinuálnej degradácii tkanív chrupavky (degenerácia). Ak sa takýto degenerovaný chrupavkový krúžok zlomí, želatínová hmota prenikne do miechového kanála a zúži nervy. Tento veľmi bolestivý herniovaný disk (Diskusprolaps) sa v Nemecku každoročne stretáva s jedným miliónom ľudí.

Klasické možnosti liečby

Mnoho terapeutických prístupov je zameraných predovšetkým na úľavu od bolesti

Takže lieky proti bolesti, protizápalové lieky alebo svalové relaxancie sa podávajú striekačkou alebo infúziou. Kombinácia s fyzioterapiou má posilniť okolité svaly. Degenerácia medzistavcových diskov však naďalej pokračuje a existuje riziko, že ochorenie sa stane chronickým. Dokonca aj operácie nemôžu byť vždy odstránené.

Bolesti chrbtice

spôsobuje


životný štýl
málo pohybu
nesprávne držanie tela
nesprávne sedenie
obezita

poškodenie platničky alebo jej vysunutie
prievan a následné prechladnutie


Image

MBST je neinvazívna a neoperatívna liečba bolesti chrbta. Magneticko rezonančná terapia dosahuje v liečbe bolestí chrbta skvelé výsledky. MBST prináša trvalú úľavu od bolesti. Regeneruje poškodené bunky tkaniva chrbtice a medzistavcových platničiek. Poskytuje systémovú a komplexnú terapiu, pretože sa zameriava aj na odstránenie príčiny ochorenia, nielen na symptómy choroby. Lekári ju považujú za revolúciu v liečbe kĺbov a kostí.

MBST TERAPIA ZNAMENÁ: ŽIADNE LIEKY · ŽIADNE INJEKCIE · BEZ OPERÁCIE

NEOPERATÍTNA LIEČBA

má úplne iný prístup a okrem trvalého úľavu od bolesti má najmä regeneráciu poškodených buniek tkaniva chrbtice a medzistavcových diskov v pamätiach. Často sa hovorí, že chrupavka sa nedá regenerovať, ale už v roku 1998 štúdia Nemeckej športovej univerzity v Kolíne nad Rýnom a Mníchovskej univerzitnej nemocnice Grosshadern preukázala, že terapia MBST nukleárnou magnetickou rezonanciou v štruktúrach chrupky prechádza pozitívnou adaptáciou v hrúbke, Objavil sa objem a plocha chrupky. Toto sa uskutočnilo aktiváciou intaktných alebo čiastočne funkčných chrupavkových buniek.

Liečba MBST preto ide úplne inak a mala by okrem iného dosiahnuť miery rastu štruktúr chrupavky, a tak regenerovať a posilňovať vláknitý prstenec medzistavcových diskov, ako aj chrbticových kostí. Po liečbe sú zjavné jasné regeneračné procesy štruktúr chrupavky, čo je v súlade s informáciami poskytnutými pacientmi s rýchlym zmiernením bolesti. Liečba MBST teda umožňuje kauzálnu, nekomplikovanú liečbu diskov bez vedľajších účinkov a udržateľnosti - vedecky dokázanú a s dlhodobým terapeutickým účinkom. Doteraz bolo liečených viac ako 270 000 pacientov s veľmi dobrým terapeutickým úspechomLUMBAGO · MÔŽE KEDYKOĽVEK ZASIAHNUŤ

Ak po škrtiacom pohybe dochádza v bedrovej oblasti, medzi najnižšou rebierou a gluteálnym záhybom, k ťažkej, ochromujúcej bolesti, vo väčšine prípadov je to lumbago. Bolesť je veľmi intenzívna, postihnutá osoba sa môže najskôr ťažko pohybovať a dostane sa do stavu z dôvodu bolesti.

VYČNIVAJÚCA PLATNIČKA

Degenerovaný, krehký vláknitý prsteň už nemôže držať želatínové jadro na mieste. Platnička prečnieva do miechového kanála a tlačí na miechu alebo nervy a spôsobuje silnú bolesť.

HERNIA

Ak sa krúžok s vláknami roztrhne pod záťažou, želatínové jadro môže vystupovať priamo do miechového kanála a stláčať nervové korene a nervové kordy, ktoré tam bežia. Výsledok je neznesiteľný, zvyčajne vyžaruje bolesť a emočné poruchy. V prípade porúch stolice a naliehavosti moču alebo pri paralýze sa ihneď poraďte s lekárom.


STEOCHONDROSIS

Osteochondróza je vtedy, keď degenerácia platničky vedie ku kostným zmenám v chrbtici. S rastom osifikácie môže byť pohyb chrbtice tak prísne obmedzený, že postihnutá časť chrbtice sa úplne ztuhne. Výsledkom je dlhotrvajúca, silná bolesť chrbta, ktorá sa vyskytuje v pokoji, počas cvičenia alebo takmer akéhokoľvek pohybu.

Image

Liečba MBST je vykonaná výlučne u používateľov s certifikátom MBST po lekárskej diagnostike!

Liečba je vhodná pre všetky typy bolesti chrbta, ktoré sú spôsobené degeneratívnymi procesmi chrbtice, na neoperačné herné platničky. Či sa terapia MBST používa na liečbu chrbtových problémov, môže to určiť iba lekár. Môže vám tiež ukázať, či a ako je možné liečbu MBST v kombinácii s inými terapeutickými prístupmi vo vašom prípade. Séria liečby chrbtice alebo platničiek obsahuje sedem až desať liečebných jednotiek v závislosti od indikácie a závažnosti ochorenia.

Často kladené otázky o terapii MBST

Aké sú vedľajšie účinky terapie MBST?

MBST sa používa medzinárodne od roku 1998. K dnešnému dňu nemáme žiadne známe vedľajšie účinky.

Musím brať lieky?

Injekčné striekačky, infúzie, lieky alebo analgetiká nie sú súčasťou MBST magnetickej rezonančnej terapie. Či sú to potrebné alebo dodatočne užitočné vo vašom prípade, rozhodne váš lekár.

Cítim sa lepšie ihneď po liečbe?

MBST nemôže kompenzovať poškodenie cez noc počas dlhého časového obdobia. Mnoho pacientov však uvádza rýchle zlepšenie mobility, ako aj úľavu od bolesti a bolesti.

Ako dlho trvá účinok?

Okrem významnej úľavy v každodenných aktivitách údaje o pacientoch (Kullich et al., 2006, Salomonowitz et al., 2011) predovšetkým vykazujú významné zníženie bolesti, ktoré pretrvávalo po kontrolnom období niekoľkých mesiacov. Pre pracujúcich bolo výrazne znížené počet dní voľna v dôsledku bolesti chrbta.

Je možné opakovať terapiu MBST magnetickou rezonanciou?

Liečba MBST sa môže opakovať niekoľkokrát.

Zahŕňa zdravotné poistenie náklady na terapiu?

Čoraz viac pacientov má túžbu používať jemné, udržateľné a inovatívne terapie. V súčasnosti je terapia pomocou nukleárnej magnetickej rezonancie MBST individuálnou zdravotnou starostlivosťou pre samoplatcov a nie je medzi výhodami zdravotného poistenia. Váš certifikovaný používateľ MBST vám podrobne vysvetlí, prečo odporúča terapiu MBST magnetickou rezonanciou vo vašom prípade a informuje vás o štúdiách a odborných publikáciách, ako aj o ďalších vedeckých dôkazoch o výhodách terapie MBST magnetickou rezonanciou pre vaše sťažnosti alebo Vaša choroba.

Existujú nejaké štúdie o účinnosti liečby MBST?

Účinok a znášanlivosť terapie MBST pri chorobách, úrazoch a sťažnostiach pohybového aparátu potvrdzujú zmysluplné údaje z mnohých štúdií a špecializovaných publikácií. Môžete si ich vyžiadať Môžete si ich vyžiadať od svojho lekára alebo priamo od spoločnosti MedTec Medizintechnik GmbH.

Lorem ipsum dolor sit amet, sapien platea morbi dolor lacus nunc, nunc ullamcorper. Felis aliquet egestas vitae, nibh ante quis quis dolor sed mauris. Erat lectus sem ut lobortis, adipiscing ligula eleifend, sodales fringilla mattis dui nullam. Ac massa aliquet.

Priebeh terapie MBST

Liečbu MBST pre tvoj spinálny disk alebo ochorenie chrbtice si MedTec poverí až po tom, čo to lekár diagnostikoval. Údaje o liečbe, ktoré sa zhodujú s vaším stavom, budú prenesené na kartu terapie MBST a odoslané do vášho liečebného centra MBST. Tu sú údaje prenášané z karty terapie do zariadenia na terapiu MBST, čo zaisťuje optimálnu liečbu. So začiatkom liečebnej jednotky zariadenie MBST najskôr vytvorí podmienky jadrovej magnetickej rezonancie so zodpovedajúcim tkanivom a potom začína priamo cieleným prenosom energie. Počas liečby MBST nie ste vystavený žiadnemu škodlivému žiareniu, ako napr B. na CT alebo RTG vystavení. Jedna ošetrovacia jednotka trvá 60 minút. Zatiaľ môžete počas počúvania hudby počúvať, čítať alebo dokonca spať. Zariadenia na spracovanie diskov MBST obsahujú sedem alebo deväť liečebných jednotiek.

Referencie:

  1. Národná spoločnosť pre osteoporózu. www.nos.org.uk júl 2015
  2. Kost. 2006 Feb; 38 (2 Suppl 1): S4-9 Osteoporóza: stále rastúca prevalencia. Reginster JY1, Burlet N
  3. Roland M, Morris R. Štúdium prirodzenej histórie bolesti dolnej časti chrbta. Časť II: Vypracovanie usmernení pre skúšky liečby v primárnej starostlivosti. Spine 1983; 8: 145-50.
  4. Roland M, Fairbank J. Dotazník Roland-Morris pre zdravotné postihnutie a dotazník Oswestry pre osoby so zdravotným postihnutím. Spine 2000; 25: 3115-24
  5. Krpan D, Stritzinger B, Lukenda I, Overbeck J, Kullich W. Nefarmakologická liečba ofosteoporózy pomocou terapie jadrovou magnetickou rezonanciou (NMR-Therapy). Periodicum Biologorum, zv. 117, č. 1, 161-165. (2015)
  6. NMR in vitro účinky na proliferáciu, apoptózu a životaschopnosť ľudských chondrocytov a osteoblastov. Temiz-Artmann A1, Linder P, Kayser P, Digel I, Artmann GM, Lücker P.
  7. Steinecker-Frohnwieser B, Weigl L, Höller C, Sipos S, Kullich W a kol. (2009) Influencia NMR terapie na metabolizmus osteosarkómových a chondrokarkómových bunkových línií. Kosť 44: S295.
  8. www.mbst-therapy.co.uk

Image
Kontakt

0948 384 424

Neurologická Ambulancia

Jána Hollého 5
Trnava
917 00

Nájdete nás

Štefana Moyzesa 25
TRNAVA

0948 384 424

pošli mail

Nájdete nás

Štefana Moyzesa 25
TRNAVA

0948 384 424

pošli mail

Nájdete nás

Štefana Moyzesa 25
TRNAVA

0948 384 424

poslať mail

Nájdete nás

Štefana Moyzesa 25
TRNAVA

0948 384 424

poslať mail